در دوران بارداری، چقدر اضافه وزن پیدا می‌کنید؟

در دوران بارداری، چقدر اضافه وزن پیدا می‌کنید؟
ایسنا: یک متخصص زنان و زایمان اعلام کرد: در زمان حاملگی حداقل هشت لیوان آب در روز باید طبق سلیقه فرد باردار مصرف شود.
 
در دوران بارداری، چقدر اضافه وزن پیدا می‌کنید؟ - تصویر 1
 
دکتر جمیله هاشمی با بیان این مطلب تصریح کرد: زنان باردار با برنامه غذایی صحیح جنین سالمی خواهند داشت. بنابراین کسانی که وزن طبیعی دارند، در دوران بارداری ۱۰ تا ۱۵ کیلو و کسانی که چاق هستند باید ۸ تا ۹ کیلو و افراد لاغر ۱۵ تا ۱۶ کیلو اضافه وزن داشته باشند.
 
وی افزود: همچنین روزانه ۷۵ گرم پروتئین برای رشد و ترمیم نسوج مورد نیاز است که پروتئین به مقدار فراوان در گوشت، تخم مرغ، شیر و فرآوده های آن وجود دارد؛ همچنین یک زن باردار برای ایجاد گرما و انرژی نیازمند چربی به اندازه کافی و مصرف نشاسته، کربوهیدارتها و ید است.
 
دکتر هاشمی تاخیر قاعدگی را یکی از علائم حاملگی دانست که همراه با سرگیجه، تهوع، استفراغ، درد زیر شکم، لگن و احساس سنگینی در پستان‌هاست.
 
وی بارداری‌های همراه با بیماری‌های قلبی، فشار خون، کم خونی، دیابت، سابقه زایمان زودرس، تاخیر در رشد نوزادان قبلی، کم وزنی نوزاد و خونریزی ضمن حاملگی را حاملگی پرخطر دانست و تصریح کرد: طول دوران حاملگی ۲۸۰ روز (۴۰ هفته) است که این دوران به سه دوره سه ماهه قابل تقسیم است که هر یک از این سه قسمت دارای بیماری‌های خاص خود هستند به عنوان نمونه بیشترین سقط‌ها در سه ماه اول و فشار خون ضمن بارداری در سه ماه سوم تظاهر پیدا می کند.
حاملگی
پرخطر
بیماری
فشارخون
دیابت
کم‌خونی
سقط
زایمان زودرس
آب
چاقی
پروتئین
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه