خواص شیرین شکلات تلخ برای زنان باردار

نی نی بان: مواد غذایی شما باید در طول باردای تغییر کند زیرا مصرف تعدادی از آنها برایتان مضر است. شکلات تلخ ماده‌ای است که می‌توانید آن را در طول بارداری به میزان متعادل بخورید. مراقب تاثیر منفی کافئین باشید زیرا مصرف بیش از حد آن به رشد کودک آسیب می‌ساند.

 

خواص شیرین شکلات تلخ برای زنان باردار - تصویر 1

 

فواید

 

شکلات منبع آنتی اکسیدان است که اسیدهای آزادی را که موجب مرگ سلول‌ها در یدن می‌شود، خنثی می‌کند. این ماده همچنین شامل کلسیم است که به سلامت استخوان‌ها کمک می‌کند. طبق تحقیقی که در سال 2009 در مجله آمریکایی به چاپ رسید، مصرف یک عدد شکلات در روز استرس را کاهش می‌دهد. آنتی اکسیدان موجود در کاکائو فواید دیگری شامل کاهش فشار خون نیز دارد. شکلات‌ تلخ نسبت به شکلات شیری فواید بیشتری دارد.

 

کافئین

 

شکلات تلخ حاوی کافئین است. مصرف زیاد آن خطر سقط جنین را افزایش می‌دهد. همچنین محرکی برای بالا بردن ضربان قلب و فشار خون است. توصیه می‌شود زنان باردار 200 میلی گرم یا کمتر از این ماده در روز مصرف کنند. اگرچه 28 گرم شکلات تلخ حاوی 20 میلی گرم کافئین است و مصرف زیاد آن به خصوص اگر از طریق موادی چون قهوه به دست آید، خطرناک است.

 

کربوهیدرات‌های ساده

 

شکلات و انواع مختلف آب نبات‌ها منبع کربوهیدرات‌های ساده هستند که موجب انرژی و اضافه وزن می‌شوند. یک بسته شکلات می‌تواند 230 کالری و 13 گرم چربی داشته باشد. بنابراین اگر شما مبتلا به دیابت بارداری یا عوارض بارداری هستید، از مصرف کربوهیدرات‌های ساده مانند شکلات تلخ خودداری کنید.

 

توجه

 

مصرف مقدار زیاد شکلات تلخ یا شیرین فضای زیادی از شکم شما را پر می‌کند و جایی برای مصرف غذاهای سالم باقی نمی‌گذارد. بنابراین بهتر است در طول بارداری رژیم غذایی متعادلی شامل پروتئین بدون چربی، میوه، سبزیجات، لبنیات و غلات سبوس دار را انتخاب و در کنار آنها شکلات تلخ را به مقدار مناسب مصرف کنید.

شکلات
تلخ
کافئین
آنتی اکسیدان
کربوهیدرات
کاکائو
استرس
کلسیم
دیابت
فشار خون
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه