بیوگرافی پیرلو؛ بازیکن فوتبال

 پیرلو
متولد : 1979/5/19
ملیت : ایتالیایی
باشگاه کنونی : آث میلان
شماره : 21
پست : هافبک
قد : 178سانتیمتر
وزن :۶۵ کیلوگرم
محل تولد: ایتالیا ، برشا ، فلرو
افتخارات المپیک : مدال برنز فوتبال مردان - المپیک 2004 آتن
لو متولد 19 می 1979 در شهر فلوره واقع در استان برشیا در ایتالیا می باشد. پدر او مردی ثروتمند و صاحب دو کارخانه ساخت تجهیزات آهنگری است.
او از سال 2001 به تیم میلان پیوسته و به همراه این تیم در فوتبال جهان به چهره ای مطرح بدل شده است.
پیرلو به عنوان یکی از بهترین هافبکهای دنیا که مشخصه مهم بازی او ارسال پاسهای عمقی خطرناک است شناخته شده است.
گاتوزو همبازی او در میلان و تیم ملی در مورد او می گوید:با دیدن بازی پیرلو به این فکر می افتم که آیا من هم فوتبالیستم؟
کارلوس البرتو پریرا و کافو هم سبک بازی او را شبیه بازی برزیلی ها می دانند و انچلوتی مربی او در میلان هم او را بهترین بازیساز دنیا بر میشمارد..
خود پیرلو سبک بازی روبرتو باجو را بسیار می پسندد و به او را الگوی خود قرار داده است.
در مورد فوتبال:
پیرلو در سال های 1998-1994 و سال 2001 (به صورت قرضی) برای تیم برشا و در سالهای 1999-1998 وسال 2000 برای تیم اینتر بازی کرده است . وی همچنین در فصل 2000-1999 برای تیم رجینا (به صورت قرضی) بازی می کرد و از سال 2001 به تیم آث میلان منتقل شد و هم اکنون نیز در این تیم توپ می زند.
او به همراه این تیم یک مرتبه موفق به فتح اسکودتو شد. وی همچنین به همراه تیم میلان یکبار قهرمان جام باشگاه های اروپا شد.
او برای تیم ملی ایتالیا در مسابقات یورو 2004 و در المپیک تابستانی سال 2000 بازی کرد و به همراه این تیم در سال 2000 موفق به کسب مدال برنز فوتبال مردان المپیک آتن گشت .
هم اکنون پیرلو یکی از بهترین هافبک های حال حاضر جهان به خصوص در سری آ به شمار می رود .
او دارای استعدادی فوق العاده در دادن پاسهای دقیق است . از دیگر تواناییهای این بازیکن می توان خلاقیت بالا و دادن پاسهای در عمق زیبا نام برد . در تیم میلان ، پیرلو مرکز تیم است و بازیکنان این تیم گرداگرد توانایی های او در ضمینه های مختلف مانند بازی خوانی و کنترل کردن بازی قرار دادند . پیرلو همچنین متخصص توپ های مرده نامیده می شود . او اولین گزینه برای زدن ضربات آزاد و کرنرها می باشد . پیرلو شگردی جدید برای زدن ضربات آزاد مرسوم کرد به این ترتیب که او با استفاده از آرایش مخصوصی که به سه انگشت بیرونی پای خود برای زدن ضربات آزاد میدهد توانسته است با رکورد بیشترین گل از ضربات آزادی را که بازیکنان میلان از اول تاسیس این باشگاه تا هم اکنون در نیم فصل اول زده اند تساوی کند(چهار گل در نیم فصل اول) به طوری که فقط دو نفر توانسته اند با این رکورد تساوی کنند( دیمیتری آلبرتینی 3بار و فرانک ریکارد 1 بار ).
تکنیک فوتبال بازی کردن این بازیکن واقعا بی همتاست و کیفیت بازی این بازیکن هیچ گونه محدودیتی برای مربی این تیم باقی نگذاشته است. . با این وجود چون در میلان بازیکنی مانند پیرلو از نظر خصوصیات تدافعی وجود ندارد وتنها کسانی که می توانند در میلان در پست او بازی کنند ( گتوزو و سیدورف) دارای خصوصیات لازم یک هافبک تدافعی خلاق نیستند پیرلو به ناچار در این پست بازی می کند .
پیرلو در جام جهانی 2006 آلمان یکی از مهره های اصلی این تیم به شمار می رود.
آندره آ پیرلو متولد یک خانواده ی ثروتمند است و پدر او دارای دو مرکز بزرگ ذوب آهن می باشد.از آنجایی که خانواده پیرلو عاشق بازی فوتبال هستند آندره آ را در بازی فوتبال پشتیبانی می کردند.البته اونها هیچ وقت چیزهایی رو که پیرلو دوست نداشت به او تحمیل نمی کردند.پیرلو دارای یک برادر می باشد که 3 سال از او بزرگتر است و در تیم برشا توپ می زند وی همچنین خواهری دارد که 10 سال از او جوانتر است .
اطلاعات دیگر
نخستین بازی برای تیم ملی ایتالیا : بازی مقابل آذربایجان
بازیهای ملی45 بازی برای تیم المپیک ایتالیا 16 گل
35 بازی برای تیم ملی ایتال��ا 5 گل
اولین بازی ملی:7/9/2002 برابر آذربایجان
افتخارات باشگاهی با میلان
‌‌قهرمان لیگ قهرمانان (2003) برنده سوپر جام اروپا (2003) قهرمان جام حذفی (2003) برنده اسکودتو فصل 04-2003
افتخارات ملی:
برنده نشان برنز المپیک آتن با تیم المپیک ایتالیا
قهرمان جام جهانی 2006 با تیم ملی ایتالیا
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه