بیوگرافی الکساندر سانگ؛ بازیکن فوتبال اهل کامرون

آبیدال | الکس سانگ | کریستین تیو آبیدال | الکس سانگ | کریستین تیو

الکساندر سانگ (به فرانسوی: Alexandre “Alex” Dimitri Song Billong)‏ (زاده ۹ سپتامبر ۱۹۸۷ – دوالا) بازیکن حرفه‌ای فوتبال اهل کامرون است که باشگاه فوتبال بارسلونا و تیم ملی فوتبال کامرون بازی می‌کند. آلکس سانگ پسر عمویی به نام ریگوبرت سانگ دارد که وی هم فوتبالیست و در پست هافبک بوده‌است. آلکس برای تیم ملی کشورش در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقا جنوبی به میدان رفته‌است.

آلکس متولد شهر دوالا کامرون است و پدرش را در سنّ ۳ سالگی از دست می‌دهد. پس از آن پسر عموی آلکس نقش پدر دوم وی را داشته او را به سمت فوتبال کشانده. در سنّ ۱۶ سالگی به فرانسه مهاجرت کرده و عضو باشگاه باستیا شد. او طرفدار آزادی کودکان است و در سنّ ۱۸ سالگی ازدواج کرد و در حال حاضر صاحب ۲ فرزند است که بزرگترین آن نولان ۲ ساله‌است. سانگ ۱۷ خواهر و ۱۰ برادر داشت است و خانواده ۲۸ نفری را تشکیل داده بودند.

آرسن ونگر زمانی که الکس را در تابستان سال ۲۰۰۵ از باستیا جدا کرد و به آرسنال آورد همیشه به توانایی‌های الکس ایمان داشت.

سرانجام در فصل ۲۰۰۹-۲۰۰۸ ایمان ونگر به الکس محقق شد و معلوم گشت که چرا آرسن اینقدر روی الکس حساب باز می کرده‌است.

شاید در گذشته از نگاه هواداران، الکس انتخاب اول برای بازی در ترکیب اصلی نبود، اما او بازی درخشانش در پست هافبک مرکزی، عکس این موضوع را به هواداران ثابت کرد . شهرت و محبوبیت الکس در باشگاه روز به روز در حال افزایش است و او هم اکنون به مهره قابل اتکایی در مرکز میدان تبدیل شده‌است.

در ۲۰ آگوست ۲۰۱۲، سانگ قراردادی ۵ ساله به قیمت ۱۵ میلیون پوند با باشگاه بارسلونا به ثبت رساند.

اولین بازی وی برای کامران در سال ۲۰۰۵ اتفاق افتاد. نام او در لیست جام ملت‌های آفریقا ۲۰۰۸ بود. و برای کامرون در مرحله مقدماتی مقابل مصر بازی کرد که ۴-۲ شکست خوردند. همینطور سانگ نامش در لیست تیم ملی برای بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقا جنوبی بود و در شکست ۲ بر ۱ مقابل تیم ملی فوتبال دانمارک ۹۰ دقیقه به میدان رفت.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه