روزنامه ایران: زن جوان که برای عمل جراحی سزارین به بیمارستان منتقل شده بود نمی‌دانست به دلیل غیبت تکنسین اتاق عمل چه بلایی در انتظارش است. بهمن ماه بود که زنی به نام «معصومه» ۲۳ ساله با مراجعه به شعبه ششم دادسرای ناحیه ۱۹ ویژه جرائم پزشکی با اعلام شکایت از یک خانم دکتر متخصص زنان و زایمان به بازپرس رضایی گفت: یازدهم تیر درحالی که روزهای آخر بارداری ام را می گذراندم به مطب پزشکم مراجعه کردم. اما او پس از معاینه اعلام کرد باید هرچه زودتر زایمان کنم. بدین ترتیب همان روز پس از هماهنگی های لازم ...

 روزنامه ایران: زن جوان كه برای عمل جراحی سزارین به بیمارستان منتقل شده بود نمی‌دانست به دلیل غیبت تكنسین اتاق عمل چه بلایی در انتظارش است.
 
اتاق زایمان و اتفاقی عجیب برای یک مادر - تصویر 1
 
بهمن ماه بود که زنی به نام «معصومه» ۲۳ ساله با مراجعه به شعبه ششم دادسرای ناحیه ۱۹ ویژه جرائم پزشكی با اعلام شكایت از یك خانم دكتر متخصص زنان و زایمان به بازپرس رضایی گفت: یازدهم تیر درحالی كه روزهای آخر بارداری ام را می گذراندم به مطب پزشكم مراجعه كردم. اما او پس از معاینه اعلام كرد باید هرچه زودتر زایمان كنم.
 
بدین ترتیب همان روز پس از هماهنگی های لازم، در یكی از بیمارستان های جنوب شرق بستری و تحت عمل سزارین قرار گرفتم. ساعتی بعد نیز پسرم در كمال سلامت به دنیا آمد. اما از همان روز بشدت احساس شكم درد داشتم.
 
اوایل می گفتند مشكل به خاطر زخم عمل است و درد از بین می رود. پزشكم تأكید می كرد هیچ خطری تهدیدم نمی كند. تا اینكه چند روز قبل به خاطر درد شدید به مطب یك پزشك متخصص دیگر مراجعه كردم.

پس از عكسبرداری و بررسی ها شیئی مشكوك دیده شد. بدین ترتیب پس از این كه دوباره راهی اتاق عمل شدم، پزشكان گاز استریل را كه زمان تولد فرزندم جا مانده بود را بیرون كشیدند.

این درحالی بود كه به خاطر وجود چند ماهه گاز استریل و عفونت شدید، ۴۰ سانتیمتر از روده بزرگم را نیز بریدند. حالا هم به خاطر عوارض شدید جسمانی و تحمل چند ماه درد، از پزشك متخصص زنان و زایمان، به خاطر سهل انگاری هنگام عمل جراحی شكایت دارم. 
 
بازپرس پس از شنیدن اظهارات زن جوان، پزشك متخصص را به دادسرا احضار كرد. متهم درحالی كه منكر هرگونه جرمی بود گفت: مسئولیت بیرون آوردن و شمارش گازهای استریل برعهده تكنسین اتاق عمل است.

بنابراین تحقیق از مسئول فنی بیمارستان برای شناسایی تكنسین اتاق عمل مربوطه آغاز و مشخص شد كه هنگام عمل جراحی شاكی پرونده، تكنسین مرخصی بوده است. به همین خاطر خدمتكار بیمارستان به عنوان تكنسین در اتاق عمل حضور داشته است.
 
با جمع آوری این اطلاعات، كارشناسان كمیسیون تخصصی پزشكی قانونی به بررسی مدارك شاكی و اظهارات پزشك و مسئول فنی بیمارستان پرداخته و سرانجام مسئول فنی بیمارستان را به دلیل سهل انگاری به میزان ۵ درصد دیه كامل انسان و پزشك متخصص زنان و زایمان را هم به دلیل آنكه برای شمارش گازهای استریل، نظارت كافی نداشته به میزان ۵ درصد مقصر شناختند.
 
بازپرس پرونده با دریافت این نظریه كارشناسی، هر دو مقصر حادثه را برای دریافت آخرین دفاعیاتشان به دادسرا احضار كرد. این درحالی بود كه مسئول فنی بیمارستان، قصور خود را پذیرفت و از دادگاه برای دریافت رضایت شاكی پرونده فرصت خواست. اما پزشك متخصص زنان و زایمان به رغم ارسال احضاریه در دادسرا حضور نیافت. بنابراین بازپرس حكم جلب او را صادر كرد.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه